Спортивний масаж

    Спортивний масаж являє собою мануальне вплив на тіло, яке виконується із застосуванням спеціальної методики, щоб підготувати м'язи до фізичних навантажень, а також усунення наслідків навантажень і травм після спортивних тренувань.

    Призначення спортивного масажу. Це важлива процедура для людей, що займаються різними видами спорту, що допомагає відновити організм до і після фізичних навантажень. У процесі фізичної активності відбувається скупчення в м'язах продуктів окислювальних процесів, що негативно позначається на їх скороченні. Методика інтенсивного впливу допомагає відновити роботу м'язового апарату і прискорює процеси регенерації.

    Користь спортивного масажу. Процедура є хорошим інструментом, що підвищує якість тренування, за рахунок поліпшення витривалості організму без шкоди для нього. Комплекс оздоровчих масажних процедур відмінно допомагає при болях в м'язах і просто втоми, підвищує еластичність шкіри. Це кращий засіб для виведення токсинів, зайвої рідини, активації обмінних процесів.

    Як роблять спортивний масаж? Масажні прийоми, їх інтенсивність і тривалість можуть відрізнятися в залежності від цілей застосування і особливостей фізичного стану клієнта. В якості основних способів впливу виділяють:

Погладжування-підготовчий етап, який сприяє загальному розслабленню тіла.

Розминання і розтирання. Використовуються для розігріву м'язів, активізації цирукляции крові.

Вичавлювання. Більш сильний вплив на тіло для кращого розігріву тканин і впливу на верхній шар м'язів.

Вібрація. Виробляються за допомогою кисті, підстави долоні, подушечок пальців або кулака за допомогою створення рівномірних коливань. Прийом надає знеболюючий ефект, а також розганяє кровообіг і лімфоток.

Ударні прийоми-поплескування і рубання ребром долоні. Така техніка сприяє розминанню м'язів і підвищує їх стійкість.

Існує деякі рекомендації для правильної підготовки до сеансу. Перед процедурою спортсмен повинен прийняти душ, а перед початком сеансу лягти в максимально зручній і розслабленій позі. Спочатку опрацьовуються основні групи мишщ, а напрямок впливу здійснюється у напрямку до лімфовузлів, але їх окрема опрацювання не рекомендується.

Маніпуляції з тілом повинні виконуватися тільки досвідченим масажистом. В ході процедури можуть використовуватися разогревающие кошти для тіла.

    Як часто робити спортивний масаж? Спортивна масажна терапія найчастіше застосовується в залежності від графіка тренувань і їх інтенсивності. Тому тривалість курсу і кількість / тривалість сеансів призначається після індивідуального обговорення. Спортивний масаж можна замовити в нашому салоні Lucky Beauty в місті Київ, сеанс триває в середньому 30-60 хв.

    Коли краще робити спортивний масаж? Як правило, масажні маніпуляції проводять безпосередньо перед початком тренування, приблизно за 10-20 хвилин. Після закінчення фізичних вправ і гігієнічних душових процедур, також необхідно зробити невелику перерву – близько 20 хв., щоб дихання повністю відновилося.

    Кому необхідний спортивний масаж? Процедуру можна застосовувати як в професійному спорті, особливо перед підготовкою до змагань, так і для спортсменів – любителів. Методика підходить наступним категоріям людей:

Професійним спортсменам;

Тим, хто регулярно тренується в спорт-залі або вдома;

Людям відчувають регулярні навантаження в силу професійної діяльності (фізична праця);

З активним способом життя;

Після різного роду травм, розтягнень, оперативного втручання, з метою прискорити відновлювальні процеси для подальшої фізичної активності;

Людям з проблемами опорно-рухового апарату;

Бажаючим позбутися від м'язових затискачів і набряків.

    Спортивний масаж сприяє активізації регенераційних процесів, розслабленню м'язів, усунення больових відчуттів, а також допомагає зберегти і швидко поліпшити спортивну форму тіла, запобігти деформації суглобів.

    Види спортивного масажу класифікують виходячи від поставлених цілей і бажаного ефекту, основні з них: попередній, тренувальний і відновлювальний.

    Тренувальний масаж є частиною тренувального режиму, зазвичай виконується паралельно з тренуваннями. Даний вид процедур спрямований на відновлення сил організму, поліпшення витривалості. Більш глибокий вплив йде на ті ділянки тіла, які найбільше задіяні в тренуванні, наприклад, при бігу – акцент на ногах, при заняттях боксом – на руки і плечовий відділ, верхня частина спини. Після тренування масажну обробку бажано проводити тільки через 2-3 години.

    Ефективність тренувального масажу полягає в позбавленні від перенапруги, розслаблюючому впливі на певні групи м'язів, поліпшенні еластичності зв'язок, що знижує ризик травмування.

    Попередній вид відноситься до етапу підготовки до змагань. Виконується безпосередньо перед спортивною подією.

    Ефективність попереднього масажу. Процедура підвищує тонус і витривалість м'язів, а також покращує психоемоційний стан, допомагає налаштуватися на виступ. Техніка масажних рухів підбирається виходячи з оцінки стану клієнта і, може бути, як більш тонізуючої, так і розслаблюючій.

    Відновлювальний масаж. Відноситься до лікувальних видів процедур. Його виконують після інтенсивних тренувань та інших фізичних навантажень і з метою реабілітації після травм, розтягувань, переломів.

    Ефективність відновного масажу. В результаті активізуються регенераційні процеси, виводяться продукти розпаду з організму, знімається напруга м'язів, усуваються больові відчуття. Фахівцем проводиться ретельне опрацювання всіх проблемних зон. Процедура допомагає відновити функції опорно-рухової системи.

    Протипоказання. Процедура не рекомендується під час загострення будь-яких хронічних захворювань, протіканні запальних процесів в організмі, порушення шкірних покривів. До переліку основних протипоказань також відносяться:

- венеричні та шкірні захворювання;

- період вагітності та лактації;

- наявність жовчнокам'яної хвороби, камені в нирках, печінці;

- пухлина;

- патології серцево-судинної системи;

- психічні розлади.

Щоб переконатися у відсутності протипоказань, необхідно отримати консультацію лікаря до початку курсу процедур.

Спортивний масаж входить до переліку послуг нашого салону, ціни на процедури представлені в прайсі на сайті.

На сеанс спортивного масажу можна записатись у салон Lucky Beauty, розташований за адресою м. Київ, вул. М. Драгоманова, 29, попередньо погодивши візит будь-яким зручним для Вас способом.

Чому зробити спортивний масаж після тренування правильний вибір?

Спортивний масаж допоможе зняти м'язове навантаження, вивести продукти метаболізму, а також прискорить відновлення для наступного тренування.